Polonya Erasmus Vizesi Gerekli Evraklar

En güncel haliyle Polonya Erasmus vizesi gerekli evraklar nelerdir öğrenmeli ve ibraz etmelisiniz. Bunlar arasında başı çeken başvuru formuna dair:

  • Doğru ve eksiksiz olacak şekilde doldurulması halinde geçerli kabul edilir.
  • Ulusal vize formunun imzalanmış olması halinde dosyaya eklenmesi gerekir.

Vize başvuru formu gibi pasaport için de belli başlı şartlar üzerinde durulur. Örneğin Şöyle ki emniyetten alınan pasaport protokolüne onay verilir. Önceden alınmış pasaportların da belgeler arasına eklenmesi gerekir. Bunların dışında kalanlar ise şöyle:

  • Başvuruda bulunan öğrencinin nüfus cüzdanı fotokopisini hazırlaması gerekir.
  • 2 adet biyometrik fotoğrafın da beyaz fon üzerinden ve güncel olarak ibraz edilmesi istenir.
  • İkamet gün sayısına göre sağlık sigortasının çıkartılması da zorunlu olarak belirtilir.

Aynı zamanda Polonya’da bulunan eğitim kurumlarından davetiyenin gönderilmesi önem arz ediyor. Davet mektubu vize başvuruları sırasında değerlendirilir ve sonucu etkiler. Bunun yanı sıra:

  • Türkiye’de bulunan eğitim kurumlarının hibe teyit mektubuna da ihtiyaç duyulur.
  • Hibe yoksa Türkiye’den bulunan okul tarafından katılım teyidinin belirtilmesine dikkat edilmelidir.

Katılacak olan öğrencilerin finansal durumu değerlendirmeye alınır. Şöyle ki ikamet edilen süre boyunca masrafların karşılanacağını ibraz etmek gerekir. Mali kaynaklar ve varsa sponsor belgeleri de Erasmus vize başvuru dosyasına eklenmelidir. Bunların haricinde değerlendirilen diğer evraklar şöyle:

  • Kaşeli ve güncel olacak şekilde öğrenci belgesinin ibraz edilmesi gerekir.
  • Türk vatandaşı olmayanlardan ise oturum kartlarını hazırlamaları istenir.

Polonya Erasmus Vizesi Kaç Günlük Alınır?

Polonya Erasmus vizesi gerekli evraklar nelerdir öğrenmek için hemen bizimle iletişime geçebilir ve danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda maksimum 6 aya kadar verilen bize başvuruları tarafımız ile sorunsuz bir şekilde yürütülecektir.

Polonya Erasmus Vizesi İçin Nereye Başvurulur?

İlgili evrakları toplayanlar yetkili merci üzerinden başvuruda bulunabilir. Bunun için tek müracaat merkezi Polonya Konsolosluğu olarak ele alınır.

Polonya Erasmus Vizesi Uzatılır Mı?

Erasmus süresinin uzaması halinde Türkiye’den bulunan eğitim kurumları ile iletişime geçilir. Nitekim yeterli hibenin bulunması halinde uzatmaya onay verilir. Bu uzatma aynı oranda vizeye de etki edecektir.

Menü
Acil Vize