Polonya Oturum İzni Başvurusu

Polonya oturum izni başvurusu yapılırken sunulan belgelerin güncel olması ve oturum amacınıza bağlı olarak hazırlanmış olan formun da eksiksiz şekilde doldurulmasına dikkat edilmelidir. Form kapsamında bir hata meydana gelirse başvurunuz ret yanıtı alacaktır. Polonya oturum izni aşamalarında belgelerin derlenmesi ve başvuru adımlarının takip edilmesi konusunda aklınıza takılan hususlar olursa anında firmamızın temsilcileri ile işletişim kurabilirsiniz.

Polonya Oturma İzni Kaç Günde Çıkar?

Polonya oturma izni kaç günde çıkar; bir aylık süre içerisinde oturum izni alma aşaması tamamlanacaktır. Oturum izin belgenizin geçerlilik tarihi dolmadan önce gerekli olan yenileme çalışmaları ve başvurularını da tamamlamanız gerekir. Oturum izni alma sürecinde belgelerden ya da genel olarak koşulların yerine getirilmemesinden kaynaklanan ret yanıtı alırsanız, başvuru için yatırmış olduğunuz tutarın iadesinin yapılmayacağı da belirtilmelidir.

Polonya Süresiz Oturum İzni Şartları

Polonya süresiz oturum izni şartları arasında başvuru amacına uygun olarak değişim meydana gelmektedir. Kişilerin nitelikli işçi olarak başvurması durumunda aktif iş referanslarını ve bu alandaki çalışmalarını sunması lazımdır. Kişilerin çalışma izni ve oturum almasının sonrasında işten kovulması durumunda işsizlik maaşı almasına da imkan verilmektedir. Tabi ki işsizlik maaşının alınması için işten atılma durumunun sizin suçunuz dolayısıyla meydana gelmemiş olması gerekir.

Polonya oturum izni aşamasında AB ülkelerinden birinde 1 sene boyunca kesintisiz şekilde çalışan kişilerin oturum izni almalarının daha kolay olduğu da bilinmelidir. AB Üye ülkelerinin vatandaşı olanlar ile sizin koşullarınız başvuru kapsamında aynı olmayacaktır.

Polonya Oturum İzni Gerekli Evraklar

Polonya oturum izni gerekli evraklar incelemeye alınırken özellikle biyometrik fotoğraf, nüfus kayıt örneği, evlilik cüzdanı, kimlik belgesi ve pasaport gibi temel unsurların yanı sıra başvuru türüne göre değişim gösteren belgelere de dikkat etmeniz gerekmektedir. Polonya’da eğitim maksadı ile oturum izni alan kişilerin Polonya’da onay aldıkları okulun tüm bilgilerini sunması gerekir. Polonya ve Türkiye arasında eğitim sürecinde yapılan anlaşmalar kapsamında oturum talep edilirse yanıtın olumlu olma olasılığı çok daha yüksek olacaktır. Polonya oturum izni konusunda öğrencilere büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Menü
Acil Vize